Mechatronika

Logo Mechaniczny
Poziom studiów: Pierwszego stopnia (inżynierskie)

Składanie dokumentów: od 06.05.2019 r. do 10.07.2019 r.
Badania lekarskie: od 06.05.2019 r. do 10.07.2019 r.
Ogłoszenie wyników rekrutacji: 12.07.2019 r.

Warunki i tryb rekrutacji na studia

Obierana na 2 semestrze, obowiązuje od 3 semestru

KIERUNEK: MECHATRONIKA
studia 4-letnie (8 semestrów), specjalność:

• elektroautomatyka okrętowa (EO)
  • mechatronika i elektrotechnika przemysłowa (MiEP)
studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalność:
  • mechatronika systemów energetycznych (MSE)

Absolwent specjalności elektroautomatyka okrętowa jest przygotowany do pracy wśród członków załóg obiektów pływających jako oficer elektroautomatyk okrętowy, w służbach dozoru technicznego armato-rów, w służbach towarzystw klasyfikacyjnych, w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w zakładach przemysłu maszynowego, w służbach nadzoru, serwisach, instytucjach klasyfikacyjnych i nadzorczych, w służbach technicznych armatorów, firmach diagnostycznych i remontowych, w przedsiębiorstwach przemysłu okrętowego oraz innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn oraz układów mechatronicznych.
Absolwenci specjalności mechatronika i elektrotechnika przemysłowa dzięki wszechstronnemu wykształceniu kierunkowemu przygotowani są do wykonywania zawodu oficera elektroautomatyka okrętowego (ETO) na obiektach pływających, a także do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą i naprawami okrętowych urządzeń i systemów elektrycznych. Dzięki rozszerzonej wiedzy informatycznej możliwe jest łatwe zatrudnienie na lądzie w firmach i przedsiębiorstwach branży morskiej, elektrotechnicznej i elektroenergetycznej (także związanych z OZE).

Absolwenci specjalności mechatronika systemów energetycznych są przygotowani do zajmowania stanowisk pracy w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w służbach remontowych przedsiębiorstw produkcyjnych, w służbach nadzoru technicznego przedsiębiorstw, w towarzystwach klasyfikacyjnych, w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, związanych z przemysłem okrętowym i maszynowym oraz w jednostkach zajmujących się diagnozowaniem i serwisowaniem maszyn i urządzeń wraz z ich układami mechatronicznymi.

Kandydaci na studia składają w wyznaczonym terminie w Dziekanacie WM:

• poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
  • dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
  • dowód osobisty do wglądu,
  • morskie świadectwo zdrowia na kierunki mechanika i budowa maszyn oraz mechatronika, oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA.
    Jeśli kandydat nie posiada morskiego świadectwa to zostanie skierowany na bezpłatne badania (patrz zakładka Badania).

1 O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r

Opłata za naukę:
  • obywatele polscy – 0 zł
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 9 000 zł/rok
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 0 zł

Dziekanat Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 1–2
pok. 174 lub 175

czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00

telefony: 91 48 09 512 (513, 380, 594)

Badania

Kandydaci na studia I stopnia na kierunek mechatronika składają w wyznaczonym terminie do komisji rekrutacyjnych lub w przypadku cudzoziemców do osób upoważnionych przez Rektora w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej:

• morskie świadectwo zdrowia zgodne z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006 lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na ww. kierunku
  1. Kandydaci, którzy nie posiadają morskiego świadectwa zdrowia zgodnego z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006, będą skierowani w trakcie postępowania rekrutacyjnego na badania lekarskie celem uzyskania zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na danym kierunku.
  2. Dodatkowo kandydaci, którzy nie posiadają morskiego świadectwa zdrowia zgodnego z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006, na ich wniosek, będą skierowani w trakcie postępowania rekrutacyjnego na odpłatne, badania lekarskie w celu uzyskania morskiego świadectwa zdrowia zgodnego z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006;
  3. Badania przeprowadzane są w Przychodni Portowej w Szczecinie, przy ul. Starzyńskiego 9 oraz przy ul. Energetyków 2.
  4. Kandydaci po otrzymaniu skierowania zgłaszają się na badania lekarskie w dniach od 06.05.2019 r. do 10.07.2019 r.
  5. Warunkiem przystąpienia do badań lekarskich jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej i złożenie dokumentów oraz  zarejestrowanie się poprzez stronę internetową Uczelni w zakładce – REKRUTACJA.
  6. Kandydaci, którzy nie posiadają książeczki sanitarno-epidemiologicznej będą skierowani w trakcie studiów na obowiązkowe badania.
  7. Badania lekarskie trwają około 3 dni roboczych. Na czas badań istnieje możliwość odpłatnego zakwaterowania w akademiku AM tutaj.