Mechatronika

Logo Mechaniczny
Forma studiów: Niestacjonarne
Poziom studiów: Pierwszego stopnia (inżynierskie)

rekrutacja od 06.05.2019 r. do 18.12.2019 r.

Warunki i tryb rekrutacji na studia

Obierana na 1 roku, obowiązuje od 2 roku

KIERUNEK: MECHATRONIKA

studia 4-letnie (8 semestrów), specjalność:

• elektroautomatyka okrętowa (EO)
  • mechatronika systemów energetycznych (MSE)

Absolwent specjalności elektroautomatyka okrętowa jest przygotowany do pracy wśród członków załóg obiektów pływających jako oficer elektroautomatyk okrętowy, w służbach dozoru technicznego armatorów, w służbach towarzystw klasyfikacyjnych, w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w zakładach przemysłu maszynowego, w służbach nadzoru, serwisach, instytucjach klasyfikacyjnych i nadzorczych, w służbach technicznych armatorów, firmach diagnostycznych i remontowych, w przedsiębiorstwach przemysłu okrętowego oraz innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn oraz układów mechatronicznych.

Absolwenci specjalności mechatronika systemów energetycznych są przygotowani do zajmowania stanowisk pracy w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w służbach remontowych przedsiębiorstw produkcyjnych, w służbach nadzoru technicznego przedsiębiorstw, w towarzystwach klasyfikacyjnych, w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, związanych z przemysłem okrętowym i maszynowym oraz w jednostkach zajmujących się diagnozowaniem i serwisowaniem maszyn i urządzeń wraz z ich układami mechatronicznymi.

Kandydaci na studia składają w wyznaczonym terminie w Dziekanacie WM:

• poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
  • dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
  • dowód osobisty do wglądu,
  • morskie świadectwo zdrowia na kierunki mechanika i budowa maszyn oraz mechatronika, oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA.
    Jeśli kandydat nie posiada morskiego świadectwa to zostanie skierowany na bezpłatne badania (patrz zakładka Badania).

1 O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r

Cudzoziemcy zobowiązani są do okazania dokumentów poświadczających ich znajomość języka angielskiego wymienionych w aktach prawnych obowiązujących na dzień ubiegania się o przyjęcie na studia.

Opłata za naukę:
  • obywatele polscy - 2 950 zł/rok
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) – 2 950 zł/rok
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 9 000 zł/rok

Dziekanat Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 1–2
pok. 174 lub 175

czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00

telefony: 91 48 09 512 (513, 380, 594)

Badania

Kandydaci na studia I stopnia na kierunek mechatronika składają w wyznaczonym terminie do komisji rekrutacyjnych lub w przypadku cudzoziemców do osób upoważnionych przez Rektora w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej:

• morskie świadectwo zdrowia zgodne z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006 lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na ww. kierunku
  1. Kandydaci, którzy nie posiadają morskiego świadectwa zdrowia zgodnego z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006, będą skierowani w trakcie postępowania rekrutacyjnego na badania lekarskie celem uzyskania zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na danym kierunku.
  2. Dodatkowo kandydaci, którzy nie posiadają morskiego świadectwa zdrowia zgodnego z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006, na ich wniosek, będą skierowani w trakcie postępowania rekrutacyjnego na odpłatne, badania lekarskie w celu uzyskania morskiego świadectwa zdrowia zgodnego z Konwencją STCW 1978 i MLC 2006;
  3. Badania przeprowadzane są w Przychodni Portowej w Szczecinie, przy ul. Starzyńskiego 9 oraz przy ul. Energetyków 2.
  4. Kandydaci po otrzymaniu skierowania zgłaszają się na badania lekarskie w dniach od 06.05.2019 r. do 10.07.2019 r.
  5. Warunkiem przystąpienia do badań lekarskich jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej i złożenie dokumentów oraz  zarejestrowanie się poprzez stronę internetową Uczelni w zakładce – REKRUTACJA.
  6. Kandydaci, którzy nie posiadają książeczki sanitarno-epidemiologicznej będą skierowani w trakcie studiów na obowiązkowe badania.
  7. Badania lekarskie trwają około 3 dni roboczych. Na czas badań istnieje możliwość odpłatnego zakwaterowania w akademiku AM tutaj.