Mechanika i budowa maszyn

Limity przyjęć: 10
Poziom studiów: Drugiego stopnia (magisterskie)

Składanie dokumentów – Dziekanat WM, cudzoziemcy: Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej rekrutacja od 18.06.2018 r. do 17.09.2018 r.

Zasady kwalifikacji

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową dla kierunku studiów według liczby uzyskanych przez kandydata punktów.

Na studia zostają przyjęte - w ramach limitu miejsc - osoby, które uzyskały najlepsze wyniki punktowe, spełniły wymagania formalne, zdrowotne i wymagania wynikające z dodatkowych form rekrutacji.

Do odbywania studiów II stopnia w Akademii Morskiej w Szczecinie może być dopuszczona osoba, która ma ukończone studia I stopnia na danym lub pokrewnym kierunku (tytuł inżyniera) oraz spełnia warunki rekrutacji.

Zasady uzupełniania listy kandydatów przyjętych na studia w przypadku skreśleń bądź rezygnacji ze studiów po ogłoszeniu wyników rekrutacji, określa Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna.

Cudzoziemcy zobowiązani są do okazania dokumentów poświadczających ich znajomość języka angielskiego wymienionych w aktach prawnych obowiązujących na dzień ubiegania się o przyjęcie na studia.

na studia w roku akademickim 2018/2019 w Akademii Morskiej w Szczecinie,

Warunki i tryb rekrutacji na studia 2018/2019

Budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych

KIERUNEK: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

studia 1,5-roczne (3 semestry), specjalności:

• budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych (BiEMSE)

Absolwenci posiadają kwalifikacje do:

1. wykonywania prac projektowo-konstrukcyjnych systemów energetycznych morskich i lądowych,
  2. prowadzenia prac naukowo-badawczych w obszarze systemów energetycznych morskich i lądowych,
  3. zarządzania eksploatacją i remontami okrętowych i lądowych systemów energetycznych,
  4. podejmowania twórczych inicjatyw i decyzji,
  5. pracy zespołowej w środowisku międzynarodowym,
  6. rozwijania technologii proekologicznych,
  7. kierowania zespołami ludzkimi i twórczego rozwijania produkcji w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego.

Absolwenci przygotowani są do pracy w:

1. zakładach przemysłowych sektora maszynowego morskiego i lądowego,
  2. biurach projektowo-konstrukcyjnych sektora gospodarki morskiej,
  3. ośrodkach badawczo-rozwojowych przemysłu maszynowego okrętowego i lądowego,
  4. przedsiębiorstwach doradczo-konstrukcyjnych przemysłu maszynowego okrętowego i lądowego,
  5. instytucjach klasyfikacyjnych okrętownictwa,
  6. administracji morskiej,
  7. służb technicznych armatorów i przedsiębiorstw.

Absolwent uzyskuje kwalifikacje drugiego stopnia, otrzymuje tytuł zawodowy magistra inżyniera i jest przygotowany do kontynuacji edukacji na studiach trzeciego stopnia.

Kandydaci na studia składają w wyznaczonym terminie w Dziekanacie WM:

• odpis dyplomu ukończenia studiów I stopnia (w przypadku uzyskania dyplomu ukończenia studiów
  • I stopnia za granicą, należy złożyć dokument jego uznania lub nostryfikacji w kraju),
  • kserokopię suplementu,
  • dwie fotografie papierowe o wymiarach 3,5cm x 4,5cm2 oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
  • dowód osobisty do wglądu,

Opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia II stopnia

• 85 złotych, wpłaty można dokonać w kasie uczelni lub na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

Opłaty wnoszone przez cudzoziemców przyjmowanych na studia II stopnia decyzją Rektora na zasadach odpłatności:

• 8000 złotych

Dziekanat Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 1–2