Zarządzanie

Logo Wiet
Wydział: Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Poziom studiów: Pierwszego stopnia (licencjackie)

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020:
Składanie dokumentów: od 06.05.2019 r. do 10.07.2019 r.
Ogłoszenie wyników rekrutacji: 12.07.2019 r.

Warunki i tryb rekrutacji na studia

• Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (ZZL)
  • Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej (OiZwGM)

Żegluga morska, porty, przemysł stoczniowy i off-shore, sektor TSL, sprzedaż e-commerce to miejsca gdzie absolwenci naszego Wydziału, po takich kierunkach jak Logistyka, Transport, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji radzą sobie świetnie, będąc w wielu przypadkach wyróżniającymi się spedytorami, logistykami, agentami, operatorami statków, szefami sprzedaży firm serwisowych czy zaopatrzeniowych, kierownikami zmian w różnego typu przedsiębiorstwach. Wiele przedsiębiorstw co roku sięga po naszych kolejnych absolwentów co jest najlepszym dowodem naszej wysokiej "marki".

Dlatego też, mając świadomość, że w biznesie stałe są tylko zmiany, otwieramy na naszym wydziale nowy kierunek - Zarządzanie. "Szkoła Menedżerów", która da absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania, pozwoli zrozumieć, dlaczego każdy może być milionerem, ale nie każdy nim zostaje. Otworzy studentów na nowe horyzonty, gdzie nabyte umiejętności przygotują absolwenta do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w gospodarce morskiej naszego regionu ale i różnych zakamarkach świata. Poszerzone zajęcia z angielskiego (bez tego ani rusz we współczesnym biznesie), przedmioty prowadzone również przez menedżerów, dyrektorów czy właścicieli przedsiębiorstw (np. Przedsiębiorczość, Geniusze zarządzania, Kultura menedżerska, Zarządzanie strategiczne) pozwolą studentom na zrozumienie zasad efektywnego zarządzania i budowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

Szkoła Menedżerów będzie kształcić tak, że również sektor TSL nie będzie miał dla przyszłych zarządzających tajemnic. Bo gospodarka morska i sektor TSL to w zglobalizowanej gospodarce kluczowe obszary dla budowa bogactwa regionów i ich mieszkańców. Nasza Szkoła Menedżerów to miejsce zarówno dla absolwentów szkół średnich nie mających doświadczenia jak i dla tych, którzy mając już doświadczenia zawodowe mają wysokie aspiracje biznesowe i chcą zarządzać.

A dobrze jest grać w ekstraklasie menedżerów".

• poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
  • dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm2 oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
  • dowód osobisty do wglądu

oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA

1 - O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

2 - fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz;

Druk deklaracji językowej

1. Opłata rekrutacyjna: 85 zł, wpłaty można dokonać w kasie uczelni lub na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

2. Opłata za naukę:
    • obywatele polscy – 0 zł
    • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 8 000 zł/rok
    • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 0 zł

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
ul. H. Pobożnego 11
Tel. 91 48 09 686, 91 48 09 663, 91 48 09 631

Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów są wyniki postępowania kwalifikacyjnego obliczone w oparciu o uzyskane przez kandydatów wyniki przedmiotowe. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu ustalania wyników przedmiotowych dla kandydatów odpowiednio do rodzaju posiadanej przez nich matury oraz poziomu zdawanych egzaminów maturalnych, a także wszystkie pozostałe informacje o zasadach kwalifikacji na studia I stopnia znajdują się na stronie internetowej Akademii Morskiej.