Nie tylko dla wilków morskich

Oficerowie: nawigatorzy, mechanicy czy elektrycy, specjaliści transportu drogowego, geodeci czy informatycy - studia w Akademii Morskiej w Szczecinie to oferta dla wilków morskich, ale nie tylko. Poznaj naszą uczelnię od nowej strony i zapewnij sobie stabilną przyszłość.
Trwa rekrutacja na studia - czekamy na kandydatów na 5 wydziałach, na kierunkach: nawigacja (w języku polskim i angielskim), mechanika i budowa maszyn, mechatronika, informatyka, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport, zarządzanie, oceanotechnika, geodezja i kartografia, żegluga śródlądowe, geoinformatyka. Na kandydatów czekamy DO 31 SIERPNIA. 

Wysoki poziom kształcenia i gwarancja zatrudnienia absolwentów na globalnym rynku pracy, to standardy, z których słynie Akademia Morska w Szczecinie. I choć zna je każdy, to nie każdy zna pełną ofertę uczelni. A ta jasno pokazuje, że nie trzeba być amatorem dalekomorskich wypraw czy miłośnikiem okrętowej mechaniki, by zbudować swoją przyszłość wspólnie z Akademią.

Mamy szeroką gamę kierunków lądowych, w tym tych zakończonych stopniem licencjata - zdradza Weronika Bulicz, rzecznik rasowy Akademii Morskiej w Szczecinie. - Czekamy choćby na przyszłych specjalistów zarządzania. Mowa o osobach, które chcą zdobyć umiejętności prowadzenia zespołu oraz kompleksowego zarządzania firmami i instytucjami, niekoniecznie tymi związanymi z gospodarką morską. To pierwsze studia w technicznej Akademii Morskiej, łączące zalety doświadczenia inżynierskiego naszych wykładowców, z „miękkim” charakterem zdobywanych przez studentów umiejętności.

Swoje miejsce znajdą tu również pasjonaci programowania i świata IT. Należy jednak zaznaczyć, że informatyka w Akademii Morskiej to przede wszystkim wiedza praktyczna. Tutaj programiści uczą się teorii w trakcie szlifowania swoich nowych umiejętności. Ponadto studenci mają do dyspozycji firmy i instytucje, współpracujące z Wydziałem Informatyki i Telekomunikacji, a jak wiadomo - staże w profesjonalnych zespołach projektowych to niezastąpiona praktyka w IT.

Mamy też propozycje interdyscyplinarne, czyli łączące ze sobą dwie dziedziny - dodaje Weronika Bulicz. - Dobrym przykładem jest geodezja i kartografia, która łączy nauki techniczne z przyrodniczymi, a także geoinformatyka łącząca sferę badań geodezyjnych ze sferą IT. To jednak przykład studiów drugiego stopnia.

Drugiego - podobnie jak oceanotechnika dedykowana osobom, które chciałyby uzupełnić swoje inżynierskie doświadczenie o profesjonalne umiejętności projektowania jachtów i statków. Dodatkowo warto wspomnieć, że to kierunek, który uzyskał dofinansowanie z projektu UE i oferuje obecnie najlepsze zaplecze laboratoryjne, jeśli chodzi o metody projektowania i budowy statków.

Oprócz nowości i innowacji na liście kierunków Akademii Morskiej w Szczecinie są również te najpopularniejsze kierunki lądowe, jak Transport i logistyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji, a także od lat kojarzone z uczelnią kierunki morskie: Nawigacja, Mechanika i budowa maszyn, mechatronika czy Żegluga śródlądowa.

Wszystkie wymienione kierunki Akademii Morskiej w Szczecinie oparte są o autorskie programy nauczania zgodne z międzynarodową konwencją wyszkolenia marynarzy (STCW) - dodaje Weronika Bulicz, Rzecznik Prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie. - Gwarantujemy nowoczesną bazę szkoleniową, a także specjalistyczne laboratoria i symulatory. Najnowsze technologie i rozwój gospodarki, dają nam niezmiernie szerokie możliwości na rynku pracy, a specjalistyczna wiedza doskonale wpisuje się w pracę na lądzie. Kształcimy wszechstronnie.

Kreujemy społeczność studencką, przyszłe kadry morskie i lądowe – budując wśród nich poczucie wspólnoty i przynależności do szczególnego grona studentów Akademii Morskiej w Szczecinie. Wciąż rozwijamy nasze zaplecze technologiczne, szkoleniowe oraz nowoczesną ofertę edukacyjną, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i gospodarki. Mamy za sobą już ponad 70 lat tradycji, z perspektywy której patrzymy daleko w przyszłość.