Oceanotechnika – złap wiatr w żagle

Polski przemysł jachtowy produkuje ponad 20 tysięcy jachtów rocznie.  Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie, po Stanach Zjednoczonych, producentem jachtów motorowych o długości do 9 metrów.
Sektor producentów jachtów w Polsce liczy około 900 przedsiębiorstw, zatrudniających 35.000 pracowników.
Polski eksport jachtów stanowi 60% ogólnej wartości eksportu tego typu jednostek w Unii Europejskiej.  
Wyroby naszego przemysłu jachtowego słyną z doskonałej jakości, ciekawych rozwiązań projektowych  i elegancji.
Eksperci podkreślają, że warty miliardy euro rynek producentów łodzi i jachtów będzie się rozwijał.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na tę gałąź rynku, bowiem biura projektowe, pracownie konstrukcyjne i stocznie jachtowe w Polsce i na świecie poszukują wykwalifikowanych specjalistów.

Właśnie z myślą o kształceniu kadr dla stoczni jachtowych powstał na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie kierunek Oceanotechnika.  To tu kształcą się przyszli specjaliści, którzy zaprojektują i pokierują procesem produkcyjnym statków przyszłości.
Zajęcia prowadzą specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Istnieje możliwość rozwijania własnych zainteresowań i realizacji ciekawych pomysłów. Pierwsze projekty możesz realizować korzystając ze wsparcia pracowników uczelni już podczas studiów.

W ten sposób połączysz wiedzę teoretyczną z pierwszymi doświadczeniami praktycznymi, stając się atrakcyjnym partnerem dla potencjalnych pracodawców.
Polska jest pionierem nowych rozwiązań w przemyśle jachtowym. Absolwenci Oceanotechniki zaprojektują kadłuby jachtów z włókien szklanych czy węglowych i kevlaru. W AMS prowadzone są też badania nad możliwością wykorzystania włókien roślinnych – łatwiejszych w utylizacji, ekologicznych. To  właśnie tutaj rozpoczyna się przyszłość żeglugi napędzanej wyobraźnią przyszłych inżynierów. 

Po ukończeniu trwających siedem semestrów studiów inżynierskich istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich.

Specjaliści budowy statków i jachtów mogą znaleźć oferty zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Będzie to z pewnością ciekawa, pełna wyzwań praca w międzynarodowym środowisku, bo taki jest rynek jachtowy.
Wyprodukowane w Polsce jachty i łodzie znajdują nabywców w Niemczech, Skandynawii, Holandii, Hiszpanii, Francji, trafiają także do USA, Australii i Japonii. Żegluga jachtowa nie zna granic, bo nie zna ich wiatr, który prowadzi wspaniałe jednostki przez wszystkie morza i oceany świata. Jako specjalista projektowania i budowy jachtów z pewnością złapiesz w żagle wiatr,  który poprowadzi cię w kierunku wspaniałej przygody zawodowej i życiowej.