Zarządzanie

Logo Wiet
Wydział: Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Poziom studiów: Pierwszego stopnia (licencjackie)

Rekrutacja trwa – do 02.03.2020

Warunki i tryb rekrutacji na studia

• Zarządzanie Bezpieczeństwem Organizacji
  • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (ZZL)
  • Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej (OiZwGM)

Żegluga morska, porty, przemysł stoczniowy i off-shore, sektor TSL, sprzedaż e-commerce to miejsca gdzie absolwenci naszego Wydziału, po takich kierunkach jak Logistyka, Transport, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji radzą sobie świetnie, będąc w wielu przypadkach wyróżniającymi się spedytorami, logistykami, agentami, operatorami statków, szefami sprzedaży firm serwisowych czy zaopatrzeniowych, kierownikami zmian w różnego typu przedsiębiorstwach, dyrektorami. Wiele przedsiębiorstw co roku sięga po naszych kolejnych absolwentów co jest najlepszym dowodem naszej wysokiej "marki".

Dlatego też, mając świadomość, że we współczesnym świecie stałe są tylko zmiany  oferujemy nowy kierunek – Zarządzanie. "Szkoła Menedżerów", która da absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania, pozwoli zrozumieć, dlaczego jedni wygrywają a inni nie. Dlaczego jedne organizacje świetnie sobie radzą z konkurencją jak i zagrożeniami ich bezpieczeństwa, np. tak głośną dzisiaj problematyką cyberbezpieczeństwa, a inne sobie nie radzą i upadają. Studia na kierunku Zarządzanie otworzą studentów na nowe horyzonty, gdzie nabyte umiejętności przygotują absolwenta do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w różnego typu strukturach. Czy to w gospodarce morskiej czy też instytucjach państwa czy samorządu, gdzie problematyka bezpieczeństwa jest coraz istotniejszym elementem funkcjonowania i rozwoju. Poszerzone zajęcia z angielskiego (bez tego ani rusz we współczesnym biznesie), przedmioty prowadzone również przez menedżerów, dyrektorów czy właścicieli przedsiębiorstw (np. Przedsiębiorczość, Geniusze zarządzania, Kultura menedżerska, Zarządzanie strategiczne, Cyberbezpieczeństwo) pozwolą studentom na zrozumienie zasad efektywnego zarządzania i budowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

Szkoła Menedżerów, dając szeroką podstawę uniwersalnych treści i umiejętności, daje wybór specjalizacji w przyszłej karierze zawodowej. Jednym z nich może być gospodarka morska, która wespół z sektorem TSL, w zglobalizowanej gospodarce jest kluczowa dla budowania bogactwa regionów i ich mieszkańców. Druga ścieżka to przygotowanie do kariery menedżerskiej na stanowiskach związanych z zarządzaniem systemami bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach i instytucjach.

Nasza Szkoła Menedżerów to miejsce zarówno dla absolwentów szkół średnich nie mających doświadczenia jak i dla tych, którzy mając już doświadczenia zawodowe mają wysokie aspiracje zawodowe, w tym biznesowe i chcą zarządzać.

A dobrze jest grać w ekstraklasie menedżerów".

• poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
  • dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm2 oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
  • dowód osobisty do wglądu

oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA

1 - O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

2 - fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz;

Druk deklaracji językowej

1. Opłata rekrutacyjna: 85 zł, wpłaty można dokonać w kasie uczelni lub na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

2. Opłata za naukę:
    • obywatele polscy – 0 zł
    • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 8 000 zł/rok
    • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 0 zł

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
ul. H. Pobożnego 11
Tel. 91 48 09 686, 91 48 09 663, 91 48 09 631

Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów są wyniki postępowania kwalifikacyjnego obliczone w oparciu o uzyskane przez kandydatów wyniki przedmiotowe. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu ustalania wyników przedmiotowych dla kandydatów odpowiednio do rodzaju posiadanej przez nich matury oraz poziomu zdawanych egzaminów maturalnych, a także wszystkie pozostałe informacje o zasadach kwalifikacji na studia I stopnia znajdują się na stronie internetowej Akademii Morskiej.