Kierunek

Czas trwania: 3,5 roku
Forma: Studia niestacjonarne
Tytuł: inżynier
Terminy: 04.05.2020 r. do 23.09.2020 r.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021:
rekrutacja od 04.05.2020 r. do 23.09.2020 r.

Informator dla kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 w Akademii Morskiej w Szczecinie
Warunki i tryb rekrutacji na studia 2020/2021

• Zarządzanie Jakością Produkcji i Usług (ZJPiU)
  • Zarządzanie Innowacjami w Produkcji i Usługach (ZIwPiU)
  • Zarządzanie Przemysłowymi Systemami Energetycznymi (ZPSE)

Opis

Czujesz, że jesteś stworzony do funkcji kierowniczych? A może lubisz kreować nowatorskie rozwiązania? Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest dla Ciebie!

Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych sektora TSL (transport, spedycja, logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.

Nauczysz się, jak wyznaczać optymalne cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Studia na tym kierunku przygotują Cię także do zarządzania procesami logistycznymi w europejskim systemie transportowym oraz zarządzania transportem zintegrowanym. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.

Argumenty

• Autorskie programy nauczania, powstające w odpowiedzi na potrzeby rynku
  • Ścisła współpraca uczelni z biznesem
  • Staże i praktyki w ciekawych firmach
  • Nauka profesjonalnego języka angielskiego (którego znajomość potwierdzisz odpowiednim certyfikatem!)

Praca

• Sektor TSL (transport, spedycja, logistyka)
  • Przedsiębiorstwa produkcyjne różnych branż

Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji do rozwiązywania problemów w zakresie inżynierii produkcji, w tym projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych, pełnienia funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwach i koordynowania zespołów pracowniczych oraz udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych.

• poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
  • dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm2 oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
  • dowód osobisty do wglądu

oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA

1 - O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

2 - fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz;

85 zł opłata rekrutacyjna wniesiona w kasie uczelni lub na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

Bank Pekao SA VII O/ Szczecin

Opłata za naukę (płatna na indywidualny numer subkonta):
  • obywatele polscy – 2.800 zł /rok
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 8.000 zł/rok
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 2.800 zł /rok
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
ul. H. Pobożnego 11
Tel. 91 48 09 630, 91 48 09 686, 91 48 09 663, 91 48 09 631
Podstawą ustalenia listy osób przyjętych na studia są wyniki postępowania kwalifikacyjnego obliczone w oparciu o uzyskane przez kandydatów wyniki przedmiotowe egzaminu maturalnego lub egzaminu dojrzałości uzyskane przez kandydata w części pisemnej.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu ustalania wyników przedmiotowych dla kandydatów odpowiednio do rodzaju posiadanej przez nich matury oraz poziomu zdawanych egzaminów maturalnych, a także wszystkie pozostałe informacje o zasadach kwalifikacji na studia I stopnia znajdują się na stronie internetowej Akademii Morskiej.