Kierunek
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Typ studiów: studia I stopnia
Język: polski,
Czas trwania: 3,5 roku
Forma: Studia niestacjonarne
Tytuł: inżynier
Terminy: rekrutacja trwa od 04.05.2021 r. do 22.09.2021 r.

rekrutacja trwa od 04.05.2021 r. do 22.09.2021 r.
Specjalność
- Zarządzanie Jakością Produkcji i Usług (ZJPiU)
- Zarządzanie Innowacjami w Produkcji i Usługach (ZIwPiU)
- Zarządzanie Przemysłowymi Systemami Energetycznymi (ZPSE)
Opis
Czujesz, że jesteś stworzony do funkcji kierowniczych? A może lubisz kreować nowatorskie rozwiązania? Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest dla Ciebie!
Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych sektora TSL (transport, spedycja, logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.
Nauczysz się, jak wyznaczać optymalne cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Studia na tym kierunku przygotują Cię także do zarządzania procesami logistycznymi w europejskim systemie transportowym oraz zarządzania transportem zintegrowanym. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.
Argumenty
- Autorskie programy nauczania, powstające w odpowiedzi na potrzeby rynku
- Ścisła współpraca uczelni z biznesem
- Staże i praktyki w ciekawych firmach
- Nauka profesjonalnego języka angielskiego (którego znajomość potwierdzisz odpowiednim certyfikatem!)
Praca
- Sektor TSL (transport, spedycja, logistyka)
- Przedsiębiorstwa produkcyjne różnych branż
Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji do rozwiązywania problemów w zakresie inżynierii produkcji, w tym projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych, pełnienia funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwach i koordynowania zespołów pracowniczych oraz udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych.
- podanie o przyjęcie na studia,
- ankietę osobową,
- poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
- dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm2 oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej,
- dowód osobisty do wglądu
oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA
Komplet dokumentów rekrutacyjnych kandydat składa:
- osobiście (możliwość zostawienia dokumentów w skrzynce w budynku przy ul. H. Pobożnego 11 lub przy ul. Wały Chrobrego 1/2) lub,
- za pośrednictwem operatora pocztowego lub
- za pośrednictwem firmy kurierskiej.
1 - O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.
2 - fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz;
Pliki do pobrania
Podanie o przyjęcie na studia | ![]() |
Ankieta osobowa | ![]() |
Ankieta dla kandydatów na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie | ![]() |
Deklaracja językowa | ![]() |
Klauzula informacyjna RODO | ![]() |
The information clause GDPR | ![]() |
Bank Pekao SA VII O/ Szczecin
16 1240 1864 1111 0000 2205 5615
Opłata za naukę (płatna na indywidualny numer subkonta):
- obywatele polscy – 2.800 zł /rok
- cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 8.000 zł/rok
- cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 2.800 zł /rok
ul. H. Pobożnego 11
70-507 Szczecin
Tel. 91 48 09 630, 91 48 09 686, 91 48 09 663, 91 48 09 631
Wyniki rekrutacji kandydaci mogą sprawdzić poprzez stronę internetową uczelni w zakładce REKRUTACJA, wprowadzając PESEL. Będą również powiadamiani listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, wysłanym na adres korespondencyjny wskazany przez kandydata w trakcie rekrutacji.
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu ustalania wyników przedmiotowych dla kandydatów odpowiednio do rodzaju posiadanej przez nich matury oraz poziomu zdawanych egzaminów maturalnych, a także wszystkie pozostałe informacje o zasadach kwalifikacji na studia I stopnia znajdują się na stronie internetowej Akademii Morskiej.