Kierunek
Zarządzanie

Typ studiów: studia I stopnia
Język: polski,
Czas trwania: 3,5 roku
Forma: Studia niestacjonarne
Tytuł: lic.
Terminy:

Specjalność
Zarządzanie Bezpieczeństwem Organizacji
Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
Opis
Zarządzanie to najnowsza propozycja Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu. To pierwszy kierunek licencjacki w Akademii Morskiej w Szczecinie, Jego absolwenci nie tylko zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania, ale też odkryją, dlaczego każdy może być milionerem, a nie każdy nim zostaje. Udział w zajęciach prowadzonych przez praktyków pozwoli na pracę na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w regionie, Polsce i na świecie, w sektorze morskim, ale też związanym z bezpieczeństwem, nowymi technologiami. Z kolei rozszerzone zajęcia z języka angielskiego utorują ścieżki do szybkiego awansu i rozwoju kariery zawodowej. To bardzo wszechstronne studia.
"Szkoła Menedżerów" to propozycja zarówno dla absolwentów szkół średnich niemających doświadczenia, jak i dla tych, którzy mając już doświadczenia zawodowe chcieliby dalej się rozwijać i skończyć dodatkowy kierunek. Zarządzanie oferuje trzy specjalności: Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem Organizacji. Pierwsza ze specjalności pozwoli m.in. na zdobycie wiedzy z zakresu marketingu, badań rynkowych, rachunkowości oraz analizy ekonomicznej, ale też da szansę na poszerzenie znajomości języka angielskiego o specjalistyczne branżowe słownictwo. Studenci nauczą się samodzielnie prowadzić firmy, tworzyć biznesplany i strategie marketingowe, a także poznają tajniki skutecznego komunikowania się oraz negocjacji. Druga specjalność jest dedykowana osobom, które chciałyby posiąść wiedzę z zakresu marketingu, ale przede wszystkim zarządzania strategicznego i jakościowego, trzecia zaś dotyczy niezwykle ważnych dziś aspektów funkcjonowania firm i instytucji: bezpieczeństwa zasobów, danych, informacji.
Argumenty
- Nowoczesna baza szkoleniowa i laboratoryjna
- Autorskie programy nauczania, powstające w odpowiedzi na potrzeby rynku
- Ścisła współpraca uczelni z biznesem
- Staże i praktyki w ciekawych firmach
- Nauka profesjonalnego języka angielskiego (którego znajomość potwierdzisz odpowiednim certyfikatem!)
Praca
- W sektorze TSL (transport, spedycja, logistyka)
- W jednostkach administracyjnych i gospodarczych
- W firmach zarządzających informacją
Żegluga morska, porty, przemysł stoczniowy i off-shore, sektor TSL, sprzedaż e-commerce to miejsca gdzie absolwenci naszego Wydziału, po takich kierunkach jak Logistyka, Transport, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji radzą sobie świetnie, będąc w wielu przypadkach wyróżniającymi się spedytorami, logistykami, agentami, operatorami statków, szefami sprzedaży firm serwisowych czy zaopatrzeniowych, kierownikami zmian w różnego typu przedsiębiorstwach, dyrektorami. Wiele przedsiębiorstw co roku sięga po naszych kolejnych absolwentów co jest najlepszym dowodem naszej wysokiej "marki".
Dlatego też, mając świadomość, że we współczesnym świecie stałe są tylko zmiany oferujemy nowy kierunek – Zarządzanie. "Szkoła Menedżerów", która da absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania, pozwoli zrozumieć, dlaczego jedni wygrywają a inni nie. Dlaczego jedne organizacje świetnie sobie radzą z konkurencją jak i zagrożeniami ich bezpieczeństwa, np. tak głośną dzisiaj problematyką cyberbezpieczeństwa, a inne sobie nie radzą i upadają. Studia na kierunku Zarządzanie otworzą studentów na nowe horyzonty, gdzie nabyte umiejętności przygotują absolwenta do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w różnego typu strukturach. Czy to w gospodarce morskiej czy też instytucjach państwa czy samorządu, gdzie problematyka bezpieczeństwa jest coraz istotniejszym elementem funkcjonowania i rozwoju. Poszerzone zajęcia z angielskiego (bez tego ani rusz we współczesnym biznesie), przedmioty prowadzone również przez menedżerów, dyrektorów czy właścicieli przedsiębiorstw (np. Przedsiębiorczość, Geniusze zarządzania, Kultura menedżerska, Zarządzanie strategiczne, Cyberbezpieczeństwo) pozwolą studentom na zrozumienie zasad efektywnego zarządzania i budowania własnej ścieżki kariery zawodowej.
Szkoła Menedżerów, dając szeroką podstawę uniwersalnych treści i umiejętności, daje wybór specjalizacji w przyszłej karierze zawodowej. Jednym z nich może być gospodarka morska, która wespół z sektorem TSL, w zglobalizowanej gospodarce jest kluczowa dla budowania bogactwa regionów i ich mieszkańców. Druga ścieżka to przygotowanie do kariery menedżerskiej na stanowiskach związanych z zarządzaniem systemami bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach i instytucjach.
Nasza Szkoła Menedżerów to miejsce zarówno dla absolwentów szkół średnich nie mających doświadczenia jak i dla tych, którzy mając już doświadczenia zawodowe mają wysokie aspiracje zawodowe, w tym biznesowe i chcą zarządzać.
A dobrze jest grać w ekstraklasie menedżerów".
- podanie o przyjęcie na studia,
- ankietę osobową,
- poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości1 (oryginał lub odpis do wglądu),
- dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm2 oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA),
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej,
- dowód osobisty do wglądu
- oraz dokonują rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni, w zakładce – REKRUTACJA
Komplet dokumentów rekrutacyjnych kandydat składa:
- osobiście (możliwość zostawienia dokumentów w skrzynce w budynku przy ul. H. Pobożnego 11 lub przy ul. Wały Chrobrego 1/2) lub,
- za pośrednictwem operatora pocztowego lub
- za pośrednictwem firmy kurierskiej.
1 - O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.
2 - fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz;
Pliki do pobrania
Podanie o przyjęcie na studia | ![]() |
Ankieta osobowa | ![]() |
Ankieta dla kandydatów na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie | ![]() |
Deklaracja językowa | ![]() |
Klauzula informacyjna RODO | ![]() |
The information clause GDPR | ![]() |
Bank Pekao SA VII O/ Szczecin
16 1240 1864 1111 0000 2205 5615
Opłata za naukę (płatna na indywidualny numer subkonta):
- obywatele polscy – 2.800 zł /rok
- cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 8.000 zł/rok
- cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 2.800 zł /rok
ul. H. Pobożnego 11
70-507 Szczecin
Tel. 91 48 09 630, 91 48 09 686, 91 48 09 663, 91 48 09 631
Wyniki rekrutacji kandydaci mogą sprawdzić poprzez stronę internetową uczelni w zakładce REKRUTACJA, wprowadzając PESEL. Będą również powiadamiani listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, wysłanym na adres korespondencyjny wskazany przez kandydata w trakcie rekrutacji.
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu ustalania wyników przedmiotowych dla kandydatów odpowiednio do rodzaju posiadanej przez nich matury oraz poziomu zdawanych egzaminów maturalnych, a także wszystkie pozostałe informacje o zasadach kwalifikacji na studia I stopnia znajdują się na stronie internetowej Akademii Morskiej.