Kierunek

Czas trwania: 1,5 roku
Forma: Studia niestacjonarne
Tytuł: magister  inżynier
Terminy: Rekrutacja trwa od 21.07.2021 r. do 22.09.2021 r.

Rekrutacja trwa od 21.07.2021 r. do 22.09.2021 r.

Do przyjęcia na studia II stopnia w Akademii Morskiej w Szczecinie wymagane są ukończone studia I stopnia na danym lub pokrewnym kierunku.

Informator dla kandydatów na studia w roku akademickim 21/22 w Akademii Morskiej w Szczecinie
Warunki i tryb rekrutacji na studia 21/22_1
Warunki i tryb rekrutacji na studia 21/22_2
Warunki i tryb rekrutacji na studia 21/22_3

• Logistyka i Zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym (LiZwEST)

Opis

Czujesz, że jesteś stworzony do funkcji kierowniczych? A może lubisz kreować nowatorskie rozwiązania? Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest dla Ciebie!

Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych sektora TSL (transport, spedycja, logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.

Nauczysz się, jak wyznaczać optymalne cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Studia na tym kierunku przygotują Cię także do zarządzania procesami logistycznymi w europejskim systemie transportowym oraz zarządzania transportem zintegrowanym. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.

Argumenty

• Autorskie programy nauczania, powstające w odpowiedzi na potrzeby rynku
  • Ścisła współpraca uczelni z biznesem
  • Staże i praktyki w ciekawych firmach
  • Nauka profesjonalnego języka angielskiego (którego znajomość potwierdzisz odpowiednim certyfikatem!)

Praca

• Sektor TSL (transport, spedycja, logistyka)
  • Przedsiębiorstwa produkcyjne różnych branż

Celem kształcenia jest uzyskanie przez absolwenta kwalifikacji umożliwiających pełnienie funkcji kierowniczych wyższego szczebla w przedsiębiorstwach transportowych, doradczych i projektowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw związanych z szeroko rozumianą gospodarką morską.

Kandydaci na studia składają w wyznaczonym terminie:
1. Podanie o przyjęcie na studia,
2. Ankietę osobową,
3. Poświadczoną przez uczelnie kopię świadectwa dojrzałości 1 (oryginał lub odpis do wglądu),
4. Dwie fotografie o wymiarach 3,5cm x 4,5cm (fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz) oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA); Jeżeli będzie problem z dodaniem zdjęcia, zamieści je komisja rekrutacyjna.
5. Dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (opłaty),
6. Dowód osobisty do wglądu,
7. Kandydat składający dokumenty na dwa kierunki w ramach Wydziału składa jedno podanie, na którym wskazuje kierunek pierwszego wyboru oraz kierunek alternatywny oraz wnosi jedną opłatę rekrutacyjną.,
8. Kandydat dokonuje rejestracji poprzez stronę internetową Uczelni w zakładce – REKRUTACJA.

Uwaga ! należy dostarczyć dokumenty również w wersji papierowej, rekrutacja elektroniczna nie zwalnia z tego obowiązku !

Kandydat może dostarczyć dokumenty rekrutacyjne:
- osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub
- osobiście do Rekrutacyjnego Zespołu Wsparcia lub
- istnieje możliwość zostawienia dokumentów w skrzynce w budynku przy ul. Wały Chrobrego 1/2) lub
- za pośrednictwem operatora pocztowego lub
- za pośrednictwem firmy kurierskiej.
1O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości w rozumieniu art. 69.2 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

Deklaracja językowa
85 zł opłata rekrutacyjna wniesiona w kasie uczelni lub na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

Bank Pekao S.A.  91 1240 3927 1111 0011 0575 2658
IBAN PL 91 1240 3927 1111 0011 0575 2658
SWIFT: PKOPPLPW

Opłata za naukę (płatna na indywidualny numer subkonta):
  • obywatele polscy – 3.200 zł /rok
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności – 7.000 zł/rok
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 3.200 zł /rok
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Ul. H. Pobożnego 11

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna dostępna w pokoju 16,17,105
email: dt@am.szczecin.pl
dziekanat: tel.
91 48 09 630;
91 48 09 686;
91 48 09 663;
91 48 09 631;

Rekrutacyjny Zespół Wsparcia dostępny w pokoju 134 A (Wały Chrobrego 1-2),
tel.
91 48 09 344;
email: rzw@am.szczecin.pl
Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów są wyniki postępowania kwalifikacyjnego.

Wyniki rekrutacji kandydaci mogą sprawdzić poprzez stronę internetową uczelni , logując się do systemu, poprzez który aplikowali.
Będą również powiadamiani listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, wysłanym na adres korespondencyjny wskazany przez kandydata w trakcie rekrutacji.