Kierunek

Czas trwania: 1,5 roku - 3 semestry
Forma: Studia stacjonarne
Tytuł: magister  inżynier
Terminy: 27.01.2021 r. do 11.02.2021 r.

Rekrutacja od 27.01.2021r do 11.02.2021r

Do przyjęcia na studia II stopnia w Akademii Morskiej w Szczecinie wymagane są ukończone studia I stopnia na danym lub pokrewnym kierunku

Informator dla kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 w Akademii Morskiej w Szczecinie
Warunki i tryb rekrutacji na studia 2020/2021

• Logistyka i Zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym (LiZwEST)

Opis

Czujesz, że jesteś stworzony do funkcji kierowniczych? A może lubisz kreować nowatorskie rozwiązania? Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest dla Ciebie!

Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych sektora TSL (transport, spedycja, logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.

Nauczysz się, jak wyznaczać optymalne cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Studia na tym kierunku przygotują Cię także do zarządzania procesami logistycznymi w europejskim systemie transportowym oraz zarządzania transportem zintegrowanym. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.

Argumenty

• Autorskie programy nauczania, powstające w odpowiedzi na potrzeby rynku
  • Ścisła współpraca uczelni z biznesem
  • Staże i praktyki w ciekawych firmach
  • Nauka profesjonalnego języka angielskiego (którego znajomość potwierdzisz odpowiednim certyfikatem!)

Praca

• Sektor TSL (transport, spedycja, logistyka)
  • Przedsiębiorstwa produkcyjne różnych branż

Celem kształcenia jest uzyskanie przez absolwenta kwalifikacji umożliwiających pełnienie funkcji kierowniczych wyższego szczebla w przedsiębiorstwach transportowych, doradczych i projektowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw związanych z szeroko rozumianą gospodarką morską.

1. podanie o przyjęcie na studia,
  2. ankietę osobową,
  3. poświadczoną przez uczelnie kopię dyplomu ukończenia studiów (w przypadku uzyskania dyplomu ukończenia studiów za granicą, musi on uprawniać kandydata do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia w kraju, w którym dyplom został wydany1. Kandydat zobowiązany jest złożyć oryginał dyplomu opatrzony apostille lub zalegalizowany przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej).,
  4. dwie fotografie papierowe o wymiarach 3,5cm x 4,5cm oraz w formie elektronicznej (jako załącznik podczas rejestracji na stronie internetowej Uczelni w zakładce – REKRUTACJA), (fotografie powinny być jednakowe, aktualne, wyraźne, przedstawiające osobę: bez nakrycia głowy, bez okularów z ciemnymi szkłami, głowa w lewym półprofilu z widocznym całym lewym uchem, równomiernie oświetlona twarz)
  5. dowód osobisty do wglądu,
  6. dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej.

1 - O przyjęcie na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów za granicą w rozumieniu art. 326 Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z dnia 20.07.2018 r.

85 zł opłata rekrutacyjna wniesiona w kasie uczelni lub na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

Bank Pekao SA VII O/ Szczecin

Opłata za naukę:
Opłata za naukę w języku polskim
  • obywatele polscy – 0 zł
  • cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej na zasadach odpłatności - 7 000 zł/rok
  • cudzoziemcy wymienieni w art. 324 ust. 2 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Unia Europejska, Karta Polaka, Karta Stałego Pobytu, decyzja Konsula RP o polskim pochodzeniu, uchodźcy, Karta Pobytu Czasowego – łączenie rodzin, posiadacze certyfikatu PKPZJPjO  na poziomie min. C1, małżonek, dziecko lub rodzic obywatela RP mieszkający w Polsce) - 0 zł

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
ul. H. Pobożnego 11
Tel. 91 48 09 630, 91 48 09 686, 91 48 09 663, 91 48 09 631
Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów są wyniki postępowania kwalifikacyjnego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Akademii Morskiej.